Facebook’ un Ön Ödemeli Kartı Facebook Card Yolda

Facebook’ un ön ödemeli kartı Facebook Card yolda. Facebook tarafından yapılan açıklama ile şimdilik Amerika’ da hizmete girecek olan Facebook Card ile ister kullanıcı isterse hediye ettiği kişi anlaşmalı mekanlarda kullanabilecek.

Fiziksel bir kart olan Facebook Card’ ın ön önemli özelliklerinden birisi kullanılacak mekanları ve miktarlarını sizin belirliyor olmanız. Yani 300 liralık bir Facebook Card satın aldığınızda bu limiti bölümlendirerek istediğiniz mekanlarda kullandırıyorsunuz. Örneğin 100 lirasını A firmasında 50 lirasını B firmasında 150 lirasını C firmasında kullansın şeklinde bir ayrıma gidebiliyorsunuz.

facebook card

Facebook Card’ ın diğer bir özelliği tek kullanımlık olmaması. Siz Facebook Card satın aldığınızda ve kullandığınızda daha sonra aynı Facebook Card’ ına tekrar limit yükleyebiliyorsunuz. Bu hediye işlemler içinde geçerli. Arkadaşınıza bir Facebook Card hediye ettiniz daha sonra tekrar aynı Facebook Card’ a limit yükleyebiliyorsunuz.

Facebook Card içinde ne kadar limit kaldığını ise web sürümü üzerinden hesap ayarlarında bulunan yönlendirmelerden takip edebileceksiniz. Ayrıca hizmet mobil cihazlar üzerinde de bakiyeye bakma imkanı sunuyor.

Nasıl Elde Edilir

Facebook Card’ ı bir arkadaşınıza hediye ettiğiniz zaman Facebook tarafından arkadaşınıza bir mesaj iletiliyor. Arkadaşınız mesajı okuduktan sonra adres bilgilerini onaylıyor ve posta yolu ile Facebook Card arkadaşınıza ulaştırılıyor. İşlem bu kadar basit.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir